Alıcı ve satıcıların eşleştirilmesi suretiyle emtia veya menkul kıymetler gibi yatırım araçlarının belirli kurallara uygun olarak el değiştirmesinin sağlandığı ve yatırımcıların alım satım yaparak kısa ve uzun vadeli fiyat değişimlerinden kar elde etmeye çalıştıkları borsa platformunda Tokatlı borsacılar da anlık takipleriyle yer alıyor. Borsa tavsiyeleri ile dikkat çekiyorlar.

Tokat’ta borsayı takip ederek alım satım yapan isimlerden İhsan Uluözlü, borsacıların dikkatini çekecek açıklamalarda, değerlendirmelerde bulundu.

ULUZÖLÜ: “BORSANIN İYİ GİTMESİNİ İSTİYORUZ”

Tokatlı borsacıların sıkı takipte olduklarını belirten İhsan Uluözlü, “dün güne kötü haberlerle başladık. Hükümet (KKM) Kur Korumalı Mevduat faizlerinde karşılık oranını yüzde 15’den yüzde 25’e çıkarınca, borsamız da güne satıcılı başladı.” dedi.

“SABIRSIZDAN ALIR SABIRLIYA VERİR”

            İhsan Uluözlü, borsa takibinde sabırlı olmanın önemine vurgu yaptığı değerlendirmesinde şunları söyledi:

            Dün güne kötü haberlerle başladık. Hükümet (KKM) Kur Korumalı Mevduat faizlerinde karşılık oranını yüzde 15’den yüzde 25’e çıkarınca, borsamızda güne satıcılı başladı. “Fitch’in Türkiye'nin kredi notunu "B" olarak teyit edip, görünümünü "negatif"ten "durağan"a revize etmesinden sonra, kar satışları ağırlaştı. Bu da endeks aşağıda bıraktığı gebleri almış oldu.

Endeks 8200’den 7800’e kadar geriledi ve gün sonunu 8120’le kapattık.

Tokat'taki Gıj Gıj Baba Türbesi'nin gizemi çözülemiyor Tokat'taki Gıj Gıj Baba Türbesi'nin gizemi çözülemiyor

Borsamız sağlıklı yükselecekse, bu düzeltmeleri yapması normal, olması gereken düzeltmeler.

Borsamız yerel seçimlere kadar bu tür düzeltmeleri yaparak, 12000 seviyelerine kadar gidecek. Burda yapmamız gereken doğru hisselerde bulunmamız. Borsa paranızı sabırsızdan alır, sabırlıya verir.

Borsamız yükselişi yine büyük kağıtlarla olacaktır. Haftaya endeks üstü kar getirecek hisseleri konuşuruz. Bugün hafta sonu olmasından dolayı, aracı kurumlar bir miktar satış yapabilirler. Bu söylediklerimiz yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.”