Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğretmenleri, Polonya'da düzenlenen "Future Classrooms' Leadership" Erasmus+ KA220 SCH projesi kapsamındaki 5. öğrenme-öğretme etkinliğine katıldılar. Etkinlik, 6-10 Eylül tarihleri arasında Pultusk şehrinde gerçekleşti. Eğitimciler, bu etkinliklerde önemli bilgi ve deneyimler kazandılar.

Artova'da polis ve çocuklar arasında özel etkinlik Artova'da polis ve çocuklar arasında özel etkinlik

Katılan öğretmenler ve eğitim konuları şu şekilde oldu;

  1. İngilizce öğretmeni Ferhat Şimşek
  2. Biyoloji öğretmeni Zafer Kökoğlu
  3. Kimya öğretmeni Talip Ulutanrıverdi
  4. Fizik öğretmeni Mahmut Esat Akbal

Eğitimciler, Beata Hejne'nin yönettiği "Eğitimde Yapay Zeka ve Oyunlaştırma" atölyesine katılarak yapay zeka araçlarının eğitimde nasıl kullanılabileceğini ve derslerin nasıl oyunlaştırılabileceğini öğrendiler. Ayrıca, Beata Hejne'nin sunduğu "Kirkpatrick ve Sweller Teorileri Üzerine Düşünceler ve Sınıfta Oyun Kullanımının En İyi Uygulamaları" atölyesinde oyunlaştırma konusundaki en yeni trendler ve stratejiler hakkında bilgi edindiler.

Katılımcılar, Pultusk Belediye Başkanı ile gerçekleşen bir buluşmada yerel toplulukla etkileşim fırsatı yakalayarak, eğitimde oyunlaştırmanın yerel toplumları nasıl etkileyebileceği konusunda önemli bir perspektif kazandılar.

Eğitimciler ayrıca, sınıfta etkili oyunlaştırma için temel unsurları ve yapay zeka araçlarını kullanma stratejilerini daha derinlemesine inceleyerek öğretim materyallerini geliştirmek için yapay zekayı nasıl kullanabileceklerini öğrendiler.

Erasmus Projesi hareketliliği boyunca katılımcılar, eğitimde oyunlaştırma, yapay zeka ve dijital araçların nasıl kullanılacağına dair önemli bilgiler edindiler ve uluslararası işbirliği ve deneyim paylaşımı fırsatlarını değerlendirdiler.

Bu etkinlikler sayesinde, Milli Piyango İhya Balak Fen Lisesi öğretmenleri eğitimde yeni yöntemler ve uluslararası perspektifler kazandılar, bu da öğrencilerine daha zengin bir öğrenme deneyimi sunma potansiyelini artıracak.