Tokat’ta 3 bin 199 konut dönüştürülecek Tokat’ta 3 bin 199 konut dönüştürülecek

S.S. Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan Tokat'taki etkinliklere ve Alilik kültürüne dair bir açıklamada bulundu. Başkan Aydoğan Ahilik Haftası'nın önemine vurgu yaparak, "Ahilik, Anadolu Selçuklu döneminde başlayıp Osmanlı İmparatorluğu'nun temellerinin atıldığı bir döneme denk gelen bir süreçte İslami prensipleri ve Türk örf ve adetlerini ticaret ve zanaat alanında birleştiren bir anlayışı temsil eder. Ahilik, güzel ahlak, yardımseverlik, fakirlerin gözetimi, aileye saygı, adalet ve sevgi gibi değerleri benimseyen bir prensipler bütünüdür. Bugünün dünyasında vahşi kapitalizmin egemen olduğu bir zamanda, ahilik gibi insan odaklı değerlere ihtiyaç duyuyoruz." dedi.

Ahilik ilke ve prensiplerinin günümüzde de yaşatılması gerektiğini belirten Başkan Aydoğan, "Zanaat, ticaret, sanayi, teknoloji, bilim gibi alanlarda ahilik prensipleriyle çalışarak Türk asrını yeniden inşa edebiliriz. Bu, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada adaletin ve huzurun hakim olduğu bir geleceği mümkün kılar." ifadelerini kullandı.

Etkinlikler, 20 Eylül Çarşamba günü saat 12:30'da Esnaf Kefalet Kooperatifi yanındaki Meydan Çarşısı'nda düzenlenecek olan Ahi Pilavı İkramı ile başlayacak. Ayrıca, yılın Ahi Adaylarına plaket ve belge takdimi ile şed kuşatma töreni Alin Otel'de gerçekleştirilecek.

Başkan Aydoğan, tüm Tokatlıları ve esnafı 20 Eylül'deki Ahi sofrasına davet ederek, Ahilik Haftası'nın bereketli kazançlara vesile olması temennisinde bulundu.