Kış mevsiminin habercisi mandalina Tokat'ta tezgahlarda boy gösterdi.

Sonbaharla birlikte, Tokat'ta meyve raflarında yerini almaya başlayan mandalinalar, soğuk havaların habercisi olarak yorumlandı. Ege ve Akdeniz bahçelerinden hasat edilen ilk mahsüller, şehirdeki pazarlarda ve marketlerde tüketicilerle buluştu. Lezzeti ve taze kokusuyla dikkat çeken  mandalinalar, kış aylarının müjdecisi olarak kabul ediliyor.

Ak Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer neler diyecek? Ak Parti Tokat İl Başkanı Ali Özer neler diyecek?

Tokat'ta satılan mandalinaların kilogram fiyatı ise 35-40 TL arasında değişiyor. Fiyatlar, mandalinanın türüne, büyüklüğüne ve kalitesine göre değişiklik gösterebiliyor.

Mandalina, sadece lezzetli bir meyve olmanın ötesinde sağlığa bir dizi fayda sunan bir besindir. Öncelikle, mandalinanın yüksek C vitamini içeriği bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Bu antioksidan vitamini, vücudu hastalıklara karşı korur ve enfeksiyonlara karşı daha dirençli olmanızı sağlar. Ayrıca, mandalinadaki lifler sindirim sistemini düzenler, kabızlık gibi sorunları hafifletir ve kilo kontrolüne katkıda bulunur. Bununla birlikte, mandalina içerdiği doğal şekerlerle enerji verirken, düşük kalori içeriğiyle kilo kaybını destekler. Ayrıca, içerdiği potasyum mineralleri de kan basıncını düzenler ve kalp sağlığını korur. Yani, mandalina sağlığınız için lezzetli bir destek sağlar.