Ordu’da fındık hasadından dönen 9 kişilik ailenin aracı Turhal’da arıza yaptı. Tamirin bir gün sonrasına kalacağını öğrenen ailenin yardımına Turhal Ülkü Ocakları yetişti. 9 kişilik ailenin bir gece konaklaması, temel ihtiyaçları giderildi.

            Turhal Ülkü Ocakları Başkanı Samet Şahin, girişimleri ile 9 kişilik ailenin konaklama ihtiyacını gideren Turhal’daki işletmelere teşekkür etti. Başkan Samet Şahin’in açıklaması şöyle oldu:

            “Ordu'da fındık hasadının ardından memleketi Şanlıurfa’ya doğru yola çıkan 9 kişilik ailenin araçlarının Turhal'da arıza yaptığı ve araçlarının bir gün sonra tamir edileceği kalacakları yerleri olmadığı ve araçlarında geceyi geçirecekleri bilgisini aldıktan sonra Ülkü Ocakları Turhal İlçe Başkanlığı olarak Peygamber efendimiz (s.a.v) şu  hadisi şerifi ile  Misafir ağırlamak istemeyen kimsede hayır yoktur." sözünü kendimize şiar edinerek her fırsatta elimizden geldiği kadar toplumsal her konuya duyarlı yaklaşım ile Ailemizi akşam kalabileceği yerini ve Temel ihtiyaçlarını gördükten sonra memleketlerine doğru uğurladık.

Zileli itfaiyecilere Başkan Sargın’dan kutlama Zileli itfaiyecilere Başkan Sargın’dan kutlama

Konaklama ihtiyaçlarını gideren Kampüs Pansiyon sahibi Sn. Melih Kök ikramlarda bulunan Mis Döner sahibi Sn. Gökhan İlhan'a Şahsım ve Camiamız adına teşekkür ediyorum.”