Türkiye Küçükler Voleybol Şampiyonası Tokat'ta Sona Erdi Türkiye Küçükler Voleybol Şampiyonası Tokat'ta Sona Erdi

Turhal Belediyesi, şehrin doğal güzelliklerini ön plana çıkarmak ve yeşil alanları teşvik etmek amacıyla "En Güzel Bahçe ve Balkon" yarışması düzenleyecek.

Her türlü konut, apartman, site, iş yeri ve hobi bahçelerinin açık ve kapalı balkon, teras ve bahçe alanlarının değerlendirileceği yarışmada, jüri üyeleri en göz alıcı ve estetik mekanları seçecekler. Yarışmaya katılmak isteyenler, Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne başvuruda bulunabilecek.

Yeşil Turhal sloganıyla çevreye katkı

Yarışma hakkında bilgiler veren Turhal Belediye Başkanı Mehmet Erdem Ural, "Yeşil Turhal" sloganıyla çıktıkları yolda tüm Turhallılarla birlikte Turhal’ı daha da güzelleştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Ural, "Bu yarışmayla hem hemşerilerimizin evlerinin önlerini, balkonlarını ve bahçelerini güzelleştirmeye teşvik etmek hem Turhal’ı Turhallılarla birlikte güzelleştirip daha estetik bir görünüm kazandırmak istiyoruz. Ayrıca bu sayede çevreye duyarlılığı da artırmayı hedefliyoruz" dedi.

Başvurular 14 Haziran’a Kadar

Turhal Belediyesi’nin düzenlediği "En Güzel Bahçe ve Balkon" Yarışması’na katılmak isteyenler, 14 Haziran tarihine kadar Turhal Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne başvuruda bulunabilecek.

Kaynak: iha