2024 Paris Olimpiyatları'nda Türkiye'yi temsil edecek olan A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın kadrosu belli oldu. Türkiye Voleybol Federasyonu'nun yaptığı açıklamaya göre, başantrenör Daniele Santarelli yönetimindeki 12+1 kişilik kadro, 26 Temmuz-11 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşecek olan oyunlar için hazır. Milli takımımız, Filenin Sultanları olarak bilinen güçlü kadrosuyla Paris'te ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeye hazırlanıyor.

Filenin Sultanları'nın Olimpiyat Kadrosu

Milli takımın olimpiyat kadrosunda yer alan oyuncular ve pozisyonları şöyle:

Pasörler:

Cansu Özbay
Elif Şahin

Smaçörler:

Ebrar Karakurt
Hande Baladın
Meliha Diken
Tuğba İvegin
Derya Cebecioğlu

Orta Oyuncular:

Eda Erdem Dündar (Kaptan)
Zehra Güneş
Aslı Kalaç

Pasör Çaprazı:

Melissa Vargas

Libero:

Gizem Örge

Türkiye Judo Milli Takımı Paris Olimpiyatları'nda 8'de 8 yapmak istiyor Türkiye Judo Milli Takımı Paris Olimpiyatları'nda 8'de 8 yapmak istiyor

+1 Oyuncu:

Beyza Arıcı
Takım kaptanı Eda Erdem Dündar, tecrübesi ve liderliğiyle takımına güç katarken, genç yetenekler de dinamik ve etkili performanslarıyla dikkat çekiyor. Başantrenör Daniele Santarelli, takımın olimpiyat hazırlık sürecinde büyük bir özenle çalıştığını belirterek, oyuncularının Paris'te en iyi performanslarını sergileyeceğine inandığını ifade etti.

Maç Programı

Milli takımımız, C Grubu'nda yer alacak ve grup aşamasında üç önemli maça çıkacak. İşte millilerin Paris 2024'teki grup karşılaşmalarının programı:

29 Temmuz, Saat 10.00: Türkiye - Hollanda
1 Ağustos, Saat 10.00: Türkiye - Dominik Cumhuriyeti
4 Ağustos, Saat 10.00: Türkiye - İtalya
Bu zorlu maçlar, takımımızın olimpiyat serüveninde kritik bir öneme sahip olacak. İlk maçta güçlü rakip Hollanda ile karşılaşacak olan Filenin Sultanları, ardından Dominik Cumhuriyeti ve İtalya ile mücadele edecek. Bu maçlarda alınacak sonuçlar, takımımızın gruptan çıkma şansını belirleyecek.

Muhabir: Nuray Uluözlü