İstifası cepte Hürriyetçi Başkan’ın yeni yönetimi İstifası cepte Hürriyetçi Başkan’ın yeni yönetimi

YÖK, normal şartlarda 18 Eylül'de başlaması gereken üniversite eğitimini 2 Ekim'e ertelemiş ve deprem bölgesindeki üniversiteler için online ve hibrit eğitim seçeneklerini sunmuştu. Bu kapsamda, birçok üniversite online eğitim kararı aldı ve bu kararlar rektörlükler tarafından duyuruldu. 

Malatya Turgut Özel Üniversitesi, 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı Güz dönemi boyunca lisans ve önlisans düzeyindeki eğitimleri online olarak gerçekleştireceğini açıkladı. Rektör Prof.Dr. Recep Bentli, 11 Eylül Pazartesi günü senato kararının yayınlanacağını belirtti.

Adıyaman Üniversitesi, 6 Şubat tarihli depremlerin şehirlerinde meydana getirdiği olumsuz etkileri göz önünde bulundurarak 2023-2024 Akademik Yılı için eğitim-öğretim sürecini online olarak başlatacağını duyurdu. Bahar yarıyılı için daha sonra bir değerlendirme yapılacak.

Kahramanmaraş İstiklal Üniversitesi ise 2023-2024 Akademik Yılı eğitim-öğretimini online olarak düzenleyeceğini açıkladı. Hangi bölümlerin online eğitim alacağına dair liste, üniversitenin 7 Eylül tarihli duyurusunda yer almaktadır.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi ise YÖK’ün belirlediği 2 Ekim takvimi haricinde şuan için başka bir tarih vermedi.