Haber: Mustafa Işık

Tokat 1’inci Amatör Ligi ve düzenlenen turnuvalara ev sahipliği yapan Uzunburun Sentetik sahası profesyonel gece aydınlatmasına kavuşacak. 23 Kasım tarihinde ihalesi yapılacak olan 2-2,5 ay içerisinde hizmete sunulması ön görüyor. Hizmete girdiğinde sahada gece maçları oynanacak durumuna gelecek. Sıkışan antrenman saatleri de rahatlamış olacak. Konu hakkında Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eger açıklamalarda bulundu. Müdür Haşim Eger, profesyonel gece aydınlatma ihalesi, yapılacak olan Atletizm ve 2 adet Sentetik saha, 2024 yılında yapılacak spor faaliyetleri bilgiler verdi. Müdür Eger, “Tokat merkezde bir tane sentetik düzeyli futbol sahamız var. Dolayısıyla amatör futbol takımlarımızın sayısı fazla antrenman saatleri peş peşe geliyordu. Bundan dolayı Antrenörlerimiz birbirleriyle anlaşamıyorlardı. Bu ayın 23’ünde Uzunburun futbol sahamızın profesyonel gece aydınlatma ihalesi var. 2-2,5 ay içerisinde hizmeti sunulur diye düşünüyorum. O faaliyete geçtiği zaman ilimizde faaliyetlerini yürüten futbol kulüplerimizin alt ve üst kademe müsabakalarını, hava şartları el verdiği sürece gece oynatabilecek. Çünkü profesyonel bir aydınlatma yapacağız. Antrenman saatleri gecenin ilerleyen saatlerine kadar takımlarımız antrenmanlarını yapabilecekler. Bu ilimiz futbol takımları için sevindirici bir haber. Ben bütün futbol kulüplerimize başarılar diliyorum.” dedi.

“FUTBOL ADINA TOKAT MERKEZDE HİÇ BİR SORUNUMUZ KALMAYACAK”

Tokat Gençlik ve Spor İl Müdürü Haşim Eger, “merkezde bir tane sentetik sahamız var. Bir kaç tane daha olsun diye onun da çalışmalarına devam ediyoruz. Atletizm pistimizin yanında projelerini çizdirdik, 2 tane. Sentetik düzeyli futbol sahamız olacak. Dolayısıyla burada da grup Türkiye şampiyonları aldığımızda sadece Uzunburun’da değil buralarda da oynatma imkânımız olacak. Fazla takım geldiği zaman sıkışıyoruz. O zaman da ne yapacağız? 4 takımı diğer sahada oynatırken, 4 takımı da burada oynatma imkânımız olacak inşallah. Onu da başardığımız zaman futbol gruplarında ilimize sıkça turnuvalar alacağımıza inanıyorum. Bu sezon yetişmez, büyük ihtimalle önümüzdeki sezon faaliyete geçer. Şimdi bu sezon aydınlatmalarının sözünü vermiştik. Onu tamamlayacağız. Sayın vekillerimiz bu konuda bize gerçek manada kapılarını çaldığımız zaman son derece yardımda bulunuyorlar. Vali bey bizi hiç geri çevirmedi, Belediye Başkanımızda sağ olsun her dediğimiz yapıyor. Bunlar el birliğiyle yapılacak şeyler. Çünkü kısa sürede yapılabilecek şeyler bunlar. Büyük ihtimalle Uzunburun’da ki aydınlatmayı yaptıktan sonra amatörlerimiz rahatlayacak ama grup yarı final ve Türkiye şampiyonlarının oynanabilmesi için de o atletizm sahasının yanındaki sahalarımızın da hayata geçirdiğimiz zaman futbol adına Tokat merkezde hiç bir sorunumuz kalmayacak.” diye konuştu.

“HER TÜRLÜ ÜST DÜZEY SALON SPORLARINA İLİMİZDE GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Ali Yücel Spor Salonu ve yapımı devam eden 2500 kişilik spor salonu faaliyete geçmesi durumunda her türlü üst düzey salon sporlarını Tokat’ta gerçekleştireceğini vurgulayan Haşim Eger, “tüm branşlarda spor şube müdürümüzle federasyonları gezeceğiz. Daha önceki yaptığımız çalışmalar gibi üst düzey faaliyetlerimizi özellikle salon sporları noktasında ilimize rahatlıkla alabileceğiz. çünkü artık salonumuz mevcut. Ali Yücel Spor Salonu geçen sene biliyorsunuz orada bakım-onarımdaydı. Şimdi son derece modern bir hale getirildi. Nasip olursa Mart sonu Nisan gibi de 2500 kişilik spor salonumuzda faaliyete geçtiğinde her türlü üst düzey salon sporlarına ilimizde gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

“GİRİŞİMLERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Boluspor, Tunahan Çiçek’i renklerine bağladı Boluspor, Tunahan Çiçek’i renklerine bağladı

Eger, “Uzunburun da 3 tane tribünü var. Oraya gelen seyirciler koltuklarda oturup rahatla maç izleyeceği bir şekilde dizayn etme durumu var. Bizim hedeflerimiz arasında dedik ki, biz Gençlik Spor il müdürlüğü olarak görevimiz ilimizdeki çocuklarımıza, gençlerimize sağlıklı ortamlar hazırlamak. Dolayısıyla tribünde spor yapılan bir mekânın bütün olduğuna göre oraya gelen öğrenci velilerimiz veya futbolsever taraftarlarımızı da inşallah güzel koltuklarda oturtacağız.  Okul spor faaliyetleri şu sıralar belli oluyor, girişimlerimiz devam ediyor ama Federasyonlar nezdinde de spor şube müdürümüzle inşallah federasyonlarımıza gezerek Yarı Final ve Türkiye şampiyonalarını yine ilimizde gerçekleştireceğiz. Özellikle benim istediğim bir tane Badminton Şampiyonası almak. Çünkü değişik bir spor dalı olduğu için yaygınlaşsın istiyoruz. Taekwondo, boksu önemsiyoruz inşallah bunları ilimizde gerçekleştireceğiz. Şu an itibariyle şunu yapacağız dersek yanlış bilgi vermiş oluruz ama federasyonları gezeceğiz. Hangi tarihlerde neyi alırsak sizlerle de paylaşacağız onu." açıklamasında bulundu.