Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp, yapay zekâ ile sohbet etme imkanı tanıyan yeni bir özellik ekliyor. Meta CEO'su Mark Zuckerberg'ün yönetimindeki şirketin yapay zekâ destekli chatbot'u olan Meta AI'nın WhatsApp'a entegre edilme süreci hız kazanıyor. Eylül ayında duyurulan bu planlar, şimdi ise kullanıcılara küçük bir tuş ile yapay zekâ destekli sohbet imkanı sunuyor.

Adıyaman'da firari hükümlü yakalandı! Adıyaman'da firari hükümlü yakalandı!

WABetaInfo'nun paylaştığı bilgilere göre, WhatsApp'a eklenen bu yeni özellik, kullanıcıların yapay zekâ destekli chatbot'la hızlı bir şekilde iletişime geçmelerini sağlayacak. Sohbetler sekmesinde yer alan yeşil renkli "Yeni Sohbet Başlat" simgesinin üstünde bulunan yapay zekâ tuşu, kullanıcılara kolay erişim imkanı sunacak.

Yapay zekâ tuşuna dokunduğunuzda, arkadaşlık, kişiselleştirilmiş öneriler ve eğlenceli etkileşimler sunan bir chatbot başlatılacak. Bu yeni özellik, kullanıcıların chatbot'la etkileşime geçmeyi daha kolay ve hızlı hale getirerek WhatsApp deneyimini zenginleştirecek.

Şu anda beta aşamasında olan bu özelliğe erişim için Android kullanıcıları, Google Play Store üzerinden en son WhatsApp beta sürümünü indirebilirler. AndroidPolice'e göre, beta aşamasında olmasına rağmen WhatsApp'ın yapay zekâ destekli chatbot'unun genel kullanıma sunulmasının çok uzak olmadığı belirtiliyor.

Meta AI'nın, Meta'nın diğer platformlarından Instagram'dan WhatsApp'a ve hatta yeni Ray-Ban Meta akıllı gözlüklere kadar tüm platformlarla entegre olması bekleniyor. Bu adım, yapay zekâ destekli iletişimin günlük hayatta daha fazla yer edindiğini gösteriyor ve WhatsApp kullanıcılarına daha zengin bir sohbet deneyimi vadederken, yapay zekâ teknolojisinin etkileşimini artırıyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ