DSİ Tokat 72. Şube Müdürlüğünün de bağlı olduğu Samsun DSİ 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik, bölgeye bağlı illerdeki çalışmaları yerinde görmek üzere ziyaretler yapıyor.

Tokat’ta DSİ’nin yapmakta olduğu Alpu Barajı Sulaması İkmali İnşaatı ile Tokat Güzelce Barajı Sulaması İkmali İnşaatı çalışmalarından görüntüler paylaşıldı.

            DSİ Tokat 72. Şube Müdürü Ali Çetinkaya’nın da olduğu ortamda Tokat’ta incelemelerde bulunan DSİ 7. Bölge Müdürü Köksal Buğra Çelik’in Tokat’la birlikte Samsun ve Ordu’da yaptığı çalışmalara dair paylaşılan bilgiler şöyle oldu:

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, 35 bin dekar zirai araziyi sulamaya açacak Alpu Barajı Sulaması İkmali İnşaatı çalışmalarını yerinde incelemiştir.

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, 38.430 da cazibeli zirai arazinin sulanmasına hizmet edecek olan Tokat Güzelce Barajı Sulaması İkmali İnşaatı çalışmalarını yerinde incelemiştir.

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, Ladik İlçe Merkezinde taşkın koruma çalışmalarını yerinde incelemiştir.

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, "Samsun-Vezirköprü Oruç Mahallesi Uluçay Deresi Havzası Taşkın ve Kıyı Oyuntuları Kontrolü" işi çalışmalarını yerinde incelemiştir.

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, “Vezirköprü Ovası Sulaması Tamamlama” işi çalışmalarını yerinde incelemiştir.

* Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK ve Teknik Heyet, “Vezirköprü İlçe Merkezi Nalbantlı Mahallesi Uluçay Deresi İnşaatı” çalışmalarını yerinde incelemiştir.

Bisiklet şehri Konya'da örnek uygulama Bisiklet şehri Konya'da örnek uygulama

* “Ordu 3. Grup İçmesuyu Göletleri (Çatalpınar, Kabataş ve Çamaş Göleti) Planlama Raporu Hazırlanması” işi kapsamında, Bölge Müdürümüz Köksal Buğra ÇELİK başkanlığında toplantı gerçekleştirilmiştir. İlgili şube müdürleri ve yüklenici firma yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, projeler ayrıntılarıyla masaya yatırıldı.