CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak Gazetesi yazarı Taha Hüseyin Karagöz ile gerçekleştirdiği buluşma, siyasetin gündeminde bomba etkisi yarattı. Peki, Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz kimdir, kaç yaşında, nereli? Taha Hüseyin Karagöz ne mezunu, evli mi, eşi kim? İşte detaylar...

Gazeteci Taha Hüseyin Karagöz kimdir?

Trabzon kökenli olan Taha Hüseyin Karagöz, ilköğretim ve lise eğitimlerini Zonguldak'ta tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümlerinden mezun oldu. İstanbul'da stajını Kanal 7'de gerçekleştirdikten sonra Güneş Gazetesi'nde çeşitli görevlerde bulundu. Daha sonra Yeni Şafak Gazetesi'ne geçen Karagöz, şu an meslek hayatını Yeni Şafak Gazetesi ve TV Net'te sürdürmektedir. Ayrıca aktif bir şekilde sosyal medyayı kullanan Karagöz'ün binlerce takipçisi bulunmaktadır.

Özel ve Karagöz Buluşması

CHP lideri Özgür Özel'in, Taha Hüseyin Karagöz ile gerçekleştirdiği görüşme, Karagöz'ün sosyal medya hesabı üzerinden duyuruldu. Karagöz, görüşmenin ardından paylaştığı fotoğraflarda Özel'i "kibar ve samimi bir ev sahibi" olarak nitelendirdi ve görüşmenin siyasette yumuşatıcı adımların atılması için bir fırsat olduğunu belirtti. Özel'in de Karagöz'ün "bayramda notunu aldım, ameliyat geçirdiğim için dönemedim" sözlerine "en kısa sürede görüşelim" diyerek randevu talep ettiği ifade edildi.

Tartışmaların Odağında

Keşan Belediyesinden vergi hatırlatması Keşan Belediyesinden vergi hatırlatması

Ancak, Özgür Özel'in AK Parti'ye yakınlığıyla bilinen bir gazeteciyle görüşmesi, bazı kesimlerde tartışmalara yol açtı. Görüşmenin detayları ve amacı hakkında yapılan açıklamalar, kamuoyunda farklı yorumlara neden oldu. Özel'in, görüşmenin planlı bir ziyaret olmadığını ve asıl amacının davetiye vermek olduğunu belirtmesi ise tartışmaları daha da alevlendirdi.

Sonuç olarak, CHP lideri Özgür Özel'in gazeteci Taha Hüseyin Karagöz ile gerçekleştirdiği buluşma, siyasetin nabzını tutan kesimler arasında geniş yankı uyandırdı ve kamuoyunda farklı görüşlerin dile getirilmesine neden oldu.