41. Bölge Tokat Eczacı Odası Başkanı Hakan Yılmazer internet sitemize yaptığı açıklamada, ''65 yaş üstü ve yüksek riskli kronik hastalığı olan vatandaşlarımızın grip aşıları e-Nabız’a tanımlandı. Grip aşıları sisteme tanımlanmış vatandaşlarımız, aşılarını yazdıracakları doktor reçeteleri ile eczanelerden alabilir ve aile hekimliklerinde yaptırabilirler. Geri ödeme kapsamında olmayan aşılar, hasta bazında TCKN ile İTS bildirimi ile verilebilecek' ifadelerini kullandı.

Diksiyon Nasıl Düzeltilir: İletişim Becerilerinizi Geliştirmenin 7 Etkili Yolu Diksiyon Nasıl Düzeltilir: İletişim Becerilerinizi Geliştirmenin 7 Etkili Yolu


Başkan Yılmazer, 65 yaş üzeri ve kronik rahatsızlığı olan kişilerin haricindeki vatandaşlar için ise 436,27 TL'lik fiyatlandırma üzerinden grip aşısına ulaşılabildiğini aktardı.
Bu kapsamda geçen sene 243 TL olarak belirlenen grip aşısının fiyatının neredeyse yüzde yüz oranında zamlanmasıyla 4 kişilik bir aile grip aşısı yaptırdığında yaklaşık 1745 TL ödemek zorunda kalacak.