Bir döneme damgasını vuran dizi Çocuklar Duymasın’ın Duygu karakterine hayat veren oyuncu Hayal Garip, sosyal medya hesabından sevgilisi Serkan K.'dan şiddet gördüğünü açıkladı.

Bu açıklama, medyada geniş yankı uyandırdı. Garip, şiddetle mücadele etmek için hukuki adımlar attı ve dava açtı. 

Hayal Garip kimdir, neden gündem oldu? Evli mi, çocuğu var mı?

Hayal Garip, 2010 yılında Murat Kahraman Özalp ile evlenmiş, bu evliliğinden iki kızı dünyaya gelmişti. Çift 2021'de ise boşanma kararı almıştı.   Ekranlardan uzak kalan Garip geçtiğimiz yıl Serkan K. ile aşk yaşamaya başlamıştı ancak oyuncu, sevgilisinden şiddet gördüğünü, kızları ile birlikte çok zor zamanlar geçirdiğini bunun sonucunda dava açtığını açıkladı.   

Kimden şiddet gördü?

Duygusal ve fiziksel şiddete maruz kaldığını söyleyen Garip "Geçtiğimiz sene Serkan K. ile birçoğunuzun da şahit olduğu bir birliktelik yaşadım. Sizlerin şahit olduğu üç kız çocuğuyla mutlu bir fotoğraf verdiğimizdi… Fakat gerçek olan, benim bu ilişki içerisinde, duygusal ve fiziksel şiddete maruz kaldığımdı. Şiddet hemen gelmiyor. Önce güven veriyor, şefkat gösteriyor, herkes gitse, ben buradayım diyor, tüm eksikleri görüyor, boşlukları dolduruyor. Yerini sağlamladığında başlıyor şiddet. İyisini gördüğünüz kötünün içindeki o iyiliğe tekrar kavuşacağınız umudu da, manipülasyonlar ile geliyor. Gidemiyorsun, kalamıyorsun. "Asla kurtulmayı başaramadığın kısır bir döngü! Uzaklaşmayı denedikçe daha fazla artan baskı, manipülasyon, fiziksel şiddet beni bu ilişkiye hapsetti. Hakaret, iftira, dayak, dayak, daha çok dayak... Aylar süren bu döngüden çıkmayı güç bela başardım. Sonunda kurtuldum... Ama çocuklarım ve benim payıma kalan travmalar bazen bizi yorgun düşürüyor... İlk önce kızlarıma hem özür, hem hayat borçluyum... Bana bu süreçte desteğini sorgusuz kuzenlerim, eniştem, ablam, kızlarımın babası Murat, gelinim ve erkek kardeşim sizi çok seviyorum. Ve isimlerini buraya sığdıramayacağım dostlarım ve Zekeriyaköy Jandarma Komutanlığı'nda görevli komutamın ve asker kardeşlerim teşekkür ederim." ifadelerini kulandı.

Aksaray’da Kemal Sunal ve Yeşilçam izleri Aksaray’da Kemal Sunal ve Yeşilçam izleri

Garip "28.03.2024 Perşembe günü, sabah saat 10:00'da Çağlayan Adliyesi'nde görülecek davam öncesinde, başta adalet için ve belki de daha önemlisi başka mağdurlar olmaması için, mücadelemi sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Biraz da kendimi yalnız hissetmemek için ve başka kadınların da kendilerini yalnız hissetmemeleri için..." ifadeleri ile açıklamasını tamamladı.