Tokat İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün yol çalışmalarına dair kamuoyuna bilgilendirmede bulunuldu.

Yurdun birçok bölgesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi Yurdun birçok bölgesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi

            Tokat Valiliği’nce Tokat İl Özel İdaresi’nin yol çalışmalarına dair yapılan açıklamada “yol medeniyettir anlayışıyla ilimize güvenli ve konforlu yollar kazandırmak için çalışıyoruz.” mesajı verildi.

            İlgili açıklama şöyle oldu:

“Tokat İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 2023 yılı asfalt sezonu çalışmaları kapsamında yürütülen çalışmalar ile hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir. Zamanla yıpranan ve vatandaşlarımızın araç kullanmasını zorlaştıran grup köy yolları yenilenerek hem vatandaşlarımızın güvenli yolculuk yapmaları hem de yollarımızı daha verimli kullanabilmesi adına yapılan yollar bir bir hizmete açılmaya başlamıştır.

Çalışmalar kapsamında; Tokat/Merkez Sevindik-Batmantaş-Akyurt-Fırındere grup yolu 6 km, Reşadiye ilçesi Kızılcaören köyü grup Yolu 2.2 km ve Sazak grup yolu 1.km olmak üzere Toplam: 9.2 km yol temel kotu seviyesine getirilerek Bitumlü sıcak asfalt (BSK) çalışmaları tamamlanarak, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur.”