Depremin ardından bölgede kısa süreli panik yaşandı. Henüz herhangi bir can kaybı veya ciddi hasar bildirilmemiş olsa da, vatandaşlar büyük bir korku içinde sokağa döküldü. Kahramanmaraş Valiliği ve AFAD, depremin ardından hemen harekete geçerek durumu değerlendirmek için ekiplerini bölgeye sevk etti. Ekipler, olası hasar ve yaralanma durumlarına karşı tedbirlerini alarak incelemelere başladı.

Eri-Pazarcık, aktif fay hatları üzerinde bulunması nedeniyle zaman zaman depremlerle karşılaşan bir bölge. Uzmanlar, bölgedeki halkı depreme karşı hazırlıklı olmaları ve olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Ayrıca, depremin ardından artçı sarsıntıların meydana gelebileceği belirtilerek, vatandaşların güvenli alanlarda bulunmaları ve binalara girmemeleri gerektiği hatırlatıldı.

Kahramanmaraş halkı, bu tür doğal afetlerle başa çıkma konusunda dayanıklılığını korurken, yetkililerden gelecek bilgilendirmeleri takip ediyor. Deprem uzmanları, depremin büyüklüğünün nispeten küçük olmasına rağmen, derinliğinin az olması nedeniyle yüzeyde hissedilme şiddetinin arttığını belirtti.

Kurban etini doğru saklama yöntemleri! Kurban etini doğru saklama yöntemleri!

Deprem ile ilgili gelişmeler yakından takip ediliyor ve yetkililer, vatandaşların güvenliği için gerekli önlemleri almaya devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi