Liseli öğrenciler, lazerle mikrometrik ölçüm yapabilen cihaz tasarladı Liseli öğrenciler, lazerle mikrometrik ölçüm yapabilen cihaz tasarladı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Görevlisi Elif Cilavdaroğlu, "OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 1985 yılından 2023 yılına kadar toplam 928 adet öğrenci mezun oldu. Bu öğrenciler yüzde 36’sı Tarım ve Orman Bakanlığı’nda çalışıyor" dedi.

OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 2023-2024 mezuniyet söyleşisi yapıldı. Ziraat Fakültesi Fahrettin Tosun Konferans Salonu’nda düzenlenen söyleşide konuşan OMÜ Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü Öğretim Görevlisi Elif Cilavdaroğlu bölüm hakkında bilgi verdi. Programda ayrıca 2018 yılında lisans 2021 yılında yüksek lisanstan mezun olan Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 19 Mayıs Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Ziraat Mühendisi Barış Var ve Özel bir firmada Yem Satış Şefi olarak çalışan Yüksek Ziraat Mühendisi Şeyda Çalış söyleyişi yaptı.

Programda konuşan Elif Cilavdaroğlu, "Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümü 1982 yılında kuruldu. İlk mezunlarını 1985 yılında vermiştir. 2023 yılına kadar toplam 928 adet öğrenci mezun olmuştur. Ulaşılabilen kayıtlar doğrultusunda mezunlarımızın yaklaşık yüzde 36’sı Tarım ve Orman Bakanlığı, yüzde 3’ü yetiştiriciler birliği, yüzde 10’u kamu personeli, yüzde 27’si özel sektör sektör çalışanı, yüzde 4’ü Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, yüzde 3’ü Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, yüzde 17’si akademik personel çalışanı olarak görevlerini sürdürmektedir" diye konuştu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Samsun Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ses sanatçısı Bahar Çalık ise şarkılar okuyarak programa renk kattı.

Kaynak: iha