Türk televizyon ve sinema dünyasının sevilen isimlerinden biri olan Pınar Deniz, 4 Kasım 1993 tarihinde Adana'da dünyaya geldi. Mardinli ve Arap kökenli bir ailenin çocuğu olarak Adana'da büyüyen Deniz, henüz iki yaşındayken ailesiyle birlikte İstanbul'un Tarabya semtine taşındı.

İstanbul Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde öğrenim gören Pınar Deniz, mezun olmasa da oyunculuk kariyerine 2014 yılında "Sil Baştan" adlı dizide canlandırdığı Evrim karakteriyle adım attı. Aynı yıl, şarkıcı Murat Dalkılıç'ın "Yani" adlı şarkısının klibinde de yer aldı.

Başarılı oyuncu, 2016-2018 yılları arasında yayınlanan "Vatanım Sensin" dizisinde Yıldız karakteriyle geniş bir kitle tarafından tanındı. Ardından 2018'de "Bir Deli Rüzgar" dizisinde Gökçe karakterini canlandırdı ve bu dönemdeki performansıyla dikkatleri üzerine çekti.

Kişisel hayatı Deniz, Türk oyuncu Kaan Turgut ile 2015'de bir ilişkiye başladı. 2017'de çift evleneceklerini duyurdu fakat çift 2017 Kasım ayında ayrıldı. Şubat 2022'de Yiğit Kirazcı ile ilişkisi sonlandı.

Bingöl Emniyeti'nden 'zorunlu' denetim! Bingöl Emniyeti'nden 'zorunlu' denetim!

Netflix yapımı "Aşk 101" dizisinde Burcu karakteriyle başrol oynayan Pınar Deniz, 2021 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan "Yargı" dizisinde Ceylin Erguvan Kaya karakterini canlandırmaktadır. Ancak, bir projede Can Yaman ile birlikte rol alacakken Yaman'ın tutumları nedeniyle projeden çekildiği bilinmektedir.

Oyunculuğunun yanı sıra sinema dünyasında da adını duyuran Pınar Deniz, 2017'de "Kardeşim Benim 2", 2020'de "İnsanlar İkiye Ayrılır" ve 2021'de "Aşkın Kıyameti" filmlerinde başrol oynayarak başarı grafiğini sürdürdü.

Pınar Deniz'in televizyon ve sinema kariyerindeki başarıları, genç yaşına rağmen Türkiye'nin önde gelen oyuncularından biri olmasını sağlamıştır. Kendisi, sadece oyunculuğuyla değil aynı zamanda doğal güzelliği ve sempatik tavırlarıyla da izleyicilerin gönlünde taht kurmuş bir isimdir.