ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, “Matematik Cevherleri Yarışıyor” kapsamında düzenlenen törende dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim etti.

Zonguldak’ta bayram tatilinde denetimler sürüyor Zonguldak’ta bayram tatilinde denetimler sürüyor

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (ZBEÜ) Fen Fakültesi Matematik Bölümü ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi iş birliğinde 4. 7. ve 8. sınıflara yönelik düzenlenen “Matematik Cevherleri Yarışıyor” etkinliği kapsamında ödül töreni düzenlendi. Etkinliğe ZBEÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Servet Karasu, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Bozkan, ZBEÜ Fen Fakültesi Matematik Bölümü öğretim üyeleri, Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Adnan Karakurluk, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Yarışma kapsamında il genelinde devlet ve özel okullarda eğitim-öğretime devam eden ilkokul 4. sınıf ile ortaokul 7. ve 8. sınıf seviyesindeki öğrenciler sınava tabi tutuldu. Öğrencilerin bulundukları sınıf düzeyindeki matematik öğretim programında bulunan kazanımlarından edinmeleri beklenen bilgi ve beceri durumlarını tespit etmek, gelişimlerini takip etmek ve eksiklerini gidermek amacıyla düzenlenen etkinlikte, derece giren öğrencilere ödülleri takdim edildi.

Törende dereceye giren öğrencilere ödüllerini takdim eden Rektör Özölçer, ZBEÜ ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün işbirliğinde yapılan etkinliğin önemine değinerek, dereceye giren öğrencileri tebrik edip eğitim-öğretim hayatlarında başarılar diledi.

Kaynak: iha