Tokat’ın tanıtımı, şehrin gelişimi, yatırımların artması, güç birliği, fikir çeşitliliği, öneriler, talepler oluşturmak üzere şehirde faaliyetlerini devam ettirmekte olan Tokat İstişare Heyeti’nde hemşehrilerimizin sunduğu fikirler dikkat çekiyor.

Uçuruma düşen vatandaşı Kocaeli İtfaiyesi kurtardı Uçuruma düşen vatandaşı Kocaeli İtfaiyesi kurtardı

            Hemşehrimiz Mehmet Emin Atmaca öncülüğünde tüzel kişilik için de somut adımlar atmaya hazırlanan Tokat İstişare Heyeti’nde her bir katılımcının şehre katma değer oluşturmak için gayretli oldukları görülüyor. Tokat’ın fuarlarda tanıtımı, Tokat adını taşıyan stantların dizaynı üzerine gündem oluşmuşken, eski İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Küçükarslan’ın Tokat merkezde simit satılan sabit noktalarındaki simitçi arabaları için önerisi dikkat çekti. Tokat’ın tarihi sembollerinden Tokat Saat Kulesi’ni yansıtan simitçi arabası dizaynını Tokat İstişare Heyeti’ne sundu. Üç katlı saat kulesi modeli ile yapılacak arabanın orta kısmını camekanlı bölüm yaparak orada simit satışının olabileceğini gösterdi.

BELEDİYE BUNLARI YAPIP, SİMİTÇİLERE VEREBİLİR

            Hüsnü Küçükarslan’ın saat kuleli simit arabası maket sunumu İstişare Heyeti’nin de dikkatini çekip, beğenisi kazanırken, hali hazırda Tokat Belediyesi’nin yaptırıp simit satıcılarına sunduğu simit arabalarının yerine saat kuleli simit arabasının yaptırılabileceğini belirttiler. Önerisinin beğenilmesinden ötürü memnuniyetini ifade eden Hüsnü Küçükarslan “beğeni göreceğini biliyordum. Yer altı Çarşısı üzeri, Kanal Tokat civarına, Behzat Saat Kulesi mevkiine, Sulusokak Şehir Müzesi önüne, Meydan Cami yanı havuz başına vb. ana noktalara konulabilir. Fikir bizden, tatbikatını görürüz inşallah.” notunu düştü.