Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde yaşayan Ahmet amcaAyasofya'da sevdiği kediye söylediği ''Sen buralara nerden geldin? Seni yaradana kurban olayım, yaradana! sözleri ile ünledi ve videosu binlerce kez izledi. Beklenmedik bir şekilde fenomen haline gelen Ahmet amca, bir vatandaş tarafından farkedilince Ayasofya'da yaşadığı anları anlattı.

Nazif Mehmet Yazıcı kimdir, nereli? Nazif Mehmet Yazıcı serveti ne kadar? Nazif Mehmet Yazıcı kimdir, nereli? Nazif Mehmet Yazıcı serveti ne kadar?

Ahmet amca videoda, "Bu sene beni maskara ettiler. Ayasofya'da bir kedi sevdi diye filme aldılar. Kurban olayım seni yaradana, nereden geldin" dedim. Tam merkezde Cuma mübarek gündü. Çok güzel bir kediydi, sevdim. Orda arkadaşlar da Ayasofya'yı çekiyorlardı. Bende canım kaynadı, kediyi sevdim. Ne zaman filme aldılarsa almışlar" diyerek  o anın spontanlığını ve içtenliğini izleyenlere aktardı.

Sosyal medyada hızla yayılan Ahmet amca'nın videosu, gülümseten anlarıyla kullanıcıların ilgisini çekiyor. Kullanıcılar, Ahmet amca için olumlu yorumlar yaparak, bu sıcak anın gündemlerini neşelendirdiğini ifade ediyorlar. Ahmet amca, kendi tabiriyle "bu sene maskara edildiği" o anıyla, Ayasofya'nın tarihine renk katarak sosyal medyada unutulmaz bir iz bıraktı.