Tokatlı güreşseverler, ata sporumuz güreşte Dünya Şampiyonu çıkarmış Tokat kentinin bir pehlivanına sahip çıkılmasını istiyor. Turhallı pehlivan Serhat Elvan bu sezon elde ettiği başarılarla Tokat haberleri içinde adından söz ettirirken, Başheplivanlık yolunda kendisine sahip çıkılması gerektiği vurgulanıyor.

            Güreşte Tokat haber kamuoyunun takip ettiği hesaplardan Tokat Güreşçiler Spor Kulübü Derneği, başpehlivanlık yolunda Serhat Elvan’a sahip çıkılması için kamuoyuna çağrıda bulundu. Derneğin çağrısı şöyle oldu:

KAMUOYUNA DUYURU

-Tokatlı Başaltı Pehlivanımız Serhat Elvan 2023 yılı TGGF CW Enerji yağlı güreş liginde başaltı boyunda başarılı bir performans geçirerek ilimizi en iyi şekilde temsil etmiştir.

-Manavgat güreşleri ilk 16

-Seka Park güreşleri ilk 8

Müteahhit İbrahim Bülbül: "Ankara Mahallesi'nin imara açılması güzel oldu" Müteahhit İbrahim Bülbül: "Ankara Mahallesi'nin imara açılması güzel oldu"

-Ordu Aybastı güreşleri ilk 3

- Bursa güreşleri Final

-Manisa güreşleri ilk 8

-Elmalı güreşlerinde en iddialı pehlivanları yenerek 3. sırada yerini aldı.

CW Enerji liginde topladığı puanlar ile 40 puan la ilk 4 e girme başarısı gösterdi.

TGGF almış olduğu karar ile Kırkpınar güreşlerinde ilk 4 kişiye başpehlivanlık ünvanı verdi. Lakin CW Enerji güreşleri yaklaşık 5 ay kadar sürerek tarihin en önemli güreşi Kırkpınar’ı gölgede bırakmış oldu. Buna istinaden ilimizi en iyi şekilde temsil eden SERHAT ELVAN’a başpehlivanlık ünvanı verilmesi gerekmektedir.

Tokat olarak memleketimizin öz evladına sahip çıkmamız gerekiyor.

Başpehlivanlık yolunda SERHAT’ımızı sonuna kadar destekliyoruz.

Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanımız Sayın İbrahim TÜRKİŞ’e yağlı güreşe yeni bir vizyon katıp herkesin ilgisini çeken bir sistem kurduğu için ayrıca teşekkür ediyor ve desteklerini bekliyoruz.”