TOGÜ Eğitim Fakültesi ve MEB İşbirliği  Koordinatörlüğü, Ustalarla Buluşma projesiyle farklı sektörlerde alanında deneyimli yönetici ve eğiticilerle öğrencilerini buluşturmayı ve onların pratiklerinden ve saha deneyimlerinden yararlanmayı amaçlıyor. 

ABDÜLKADİR TÜRK İLK KONUK

Deprem bölgesinde özel okullardaki öğrencilere verilecek destekler belirlendi Deprem bölgesinde özel okullardaki öğrencilere verilecek destekler belirlendi

Projenin ilk konuğu olarak ilimizde, Mesleki ve Teknik Eğitim alanında yaptığı önemli proje bazlı çalışmalarıyla örnek olmuş, iz bırakmış emekli Eğitim Yöneticisi Abdulkadir TÜRK dâvet edildi. 

Fakülte hocaları ve öğrencilerinin katıldığı toplantıda Abdulkadir TÜRK, Eğitimin felsefesi ve nitelikleri konusunda bilgilerini aktardı ve deneyimlerini hikâyeleştirerek öğrencilerle paylaştı. Öğretmenin alan bilgisinin önemiyle birlikte pedagojik formasyon niteliklerinin ayrı bir öneme sahip olduğu vurgusunu işleyen Abdulkadir TÜRK, konferansın sonunda öğrencilerin değişik konularda ki sorularını da cevaplandırdı. 

TOGÜ Eğitim Fakültesi ve MEB İşbirliği  Koordinatörlük görevlileri, önümüzde ki süreçte ve proje kapsamında, ustalaşmış daha farklı isimleri öğrencileriyle buluşturmaya devam edeceklerini de ifâde ettiler.