Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü stajyerleri, Almus’a giderek Almus İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün konuğu oldular. Hidroelektrik santralini gezdiler, Almus Baraj Gölü’ndeki su ürünleri, su kaynaklarına dair bilgi edindiler.

            Almus İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 14 Eylül 2023 Perşembe günü gerçekleşen ziyaret için yaptığı bilgilendirme şöyle oldu:

            “Tokat İl Tarım ve Orman Müdürlüğü stajyerlerini ilçemizde misafir ettik. Öğrencilerin balıkçılık ve su ürünleri konularında bilgilerini artırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla su ürünlerini, kaynaklarını tanıtarak baraj gölümüzdeki su ürünleri üretimi hakkında mühendislerimizden Fatih ARGUN ve Hüseyin KILIÇ’a çeşitli sorular yöneltip bilgi alarak ilimiz su ürünleri potansiyelini öğrenmişlerdir.

Yurdun birçok bölgesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi Yurdun birçok bölgesinde sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Ayrıca Almus Barajı Hidroelektrik Santralini de ziyaret edip Santral Müdürü İbrahim Bey ve ekip arkadaşlarından da bilgi almışlardır. Öğrencilerimiz programdan çok memnun kaldıklarını ifade etmişlerdir. Biz de katılımcılara teşekkür ederek kendilerine başarılı bir çalışma hayatı dileriz. Desteklerinden dolayı İlçe Müdürümüz Y. Selim KEPENEK ile Santral Müdürü İbrahim Bey ve Gül Enerji HES personellerine teşekkürlerimizi sunarız.”