1

Ümraniye'de sanatçı Osman Çetin rüzgarı esti 

Bu yıl ilkş düzenlenen  Ümraniye Tokatlılar Derneği'nin organize ettiği etkinliğe yoğunluk vardı.

İstanbul'dan Tokat Gündem Gazetesi'nden İbrahimDemirkol'un servis ettiği haber şöyle oldu:
"Geleneksel Memleket Buluşma Şenlikleri bu yıl Ümraniye Santral Meydanı'nda gerçekleşti.
Bütün şehirlerin yöresel ve geleneksel kezzetleri stantlarında sergilendi. Derneklerinin standında Tokat'ın birbirininden lezzetli gıda ürünleri satışa sunuldu. Ümraniye Santral Meydan'da gerçekleşen Tokatlılar buluşmasında Tokat yöremizin genç sanatcısı Osman Çetin türküleri ve ellik halaylarla Tokatlılar doyasıya eğlendi.

Uçuruma düşen vatandaşı Kocaeli İtfaiyesi kurtardı Uçuruma düşen vatandaşı Kocaeli İtfaiyesi kurtardı

3
Tokkon Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, Tokkon Genel Sekreteri Müslüm Akpınar, Üsküdar Tokatlılar Dernek Başkanı Halil Çelik, İSGAD Kadın Kolları Başkanı ve Üsküdar Tokatlılar Derneği Kadın Kolları Başkanı aynı zamanda yardımları, sosyal sorumluluk projeleriyle  tanınan Dilek Yeşilyurt, Av. Serdar Han, Redef Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Yıldırım, Tokat THM sanatçılarından Kilci İsa,  Mehmet Beyazıt, Yıldız Medya Hamza Yıldız, birçok siyasi parti temsilcileri, çok sayıda sivil toplum kuruluşları başkanları etkinlikte yer aldı.  
Dernek Başkanı Ayhan Özdemir TOKAT GÜNDEM gazetesine verdiği demeçte "bu yıl ilkini düzenlediğimiz Ümraniye TOKATlılar buluşmasına halkımızın yoğun ilgisi bizleri sevindirdi. İnşallah her yıl düzenli olarak da bu etkinliğimizi gelenekselleştireceğiz." dedi.