İlk olarak 25 Mayıs 2024 Salı günü Tokat’tan yola çıkan hac kafilesi, 09 Temmuz 2024 Pazartesi günü Tokat’a döndü. Tokat Havaalanı’na iniş yapan hacıları, pasaport işlemlerinin ardından Dış Hatlar Terminali’nin çıkış kapısında aileleri ve Tokat İl Müftülüğü Hac ve Umre Hizmetleri Müdürü Yusuf Yalçınkaya ile Hac Umre Bürosu personeli karşıladı.Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (3)Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (5)Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (9)Uçaktan inmelerini heyecanla bekleyen aileleri ve yakınlarıyla hasret gideren hacılar, hac ibadetinin kendilerine nasip olduğu için büyük bir mutluluk ve şükran duygusu içinde olduklarını belirttiler. Aynı zamanda bu kutsal ibadetin gidemeyenlere de nasip olmasını dilediler. Hacılar, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Tokat İl Müftülüğü yetkililerine gösterdikleri ilgi ve özverili çalışmaları için teşekkür ettiler.

Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Sosyal Market ve Aşevi'ni İnceledi Tokat Belediye Başkanı Yazıcıoğlu Sosyal Market ve Aşevi'ni İnceledi

Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (2)Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (4)Yusuf Yalçınkaya, hacıların sağ salim yurda dönmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm hacılara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Yalçınkaya, hac organizasyonunun başarıyla tamamlanmasında emeği geçen tüm personele teşekkür etti.Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (6)Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (7)Tokat'tan Hac Farizasını Yerine Getiren İkinci Kafile Yurda Döndü (8)

Editör: Mustafa Işık