Uğur Akkuş, sosyal medya kullanıcılarının dikkatini çeken ve merak uyandıran bir isim haline geldi. Kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla hakkında çıkarılan yakalama kararı, Akkuş'un hayatı ve mesleği hakkında geniş bir araştırmaya yol açtı. Peki, ğur Akkuş kimdir, ne iş yapar? Uğur Akkuş kimin eşi? Uğur Akkuş nereli, kaç yaşında? Uğur Akkuş'un annesi,kardeşi kimdir? İşte detaylar...

Keşan Jandarması'na 'trafik tedbirleri' eğitimi Keşan Jandarması'na 'trafik tedbirleri' eğitimi

Uğur Akkuş kimdir?

İstanbul Boğaziçi Eğitim ve Kültür Vakfı'nın Başkanı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapan Uğur Akkuş, 1984 yılında dünyaya gözlerini açtı. Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra Almanya Essen-Duisburg Üniversitesi'nde eğitimine devam etme kararı alan Akkuş, ticaret dünyasına adım atmadan önce eğitimine ara verdi.

Uğur Akkuş ne iş yapıyor?

Dış ekonomik ilişkiler kurulu Kuveyt iş konseyi başkan yardımcılığı, Suudi Arabistan iş konseyi başkan yardımcılığı, Türk Amerikan İş Adamları Derneği yüksek istişare kurulu üyeliği gibi önemli görevlerde bulunan Uğur Akkuş, aynı zamanda KUVİD Derneği'nin kurucu üyeliği ve yönetim kurulu üyeliği görevlerini üstlendi.

Uğur Akkuş, İngilizce, Almanca, Fransızca ve Arapça dillerini iyi derecede bilmekte olup, uluslararası ilişkilerde etkili bir rol oynamaktadır.

Uğur Akkuş kiminle evli?

2019 yılında ünlü televizyon sunucusu Ebru Şallı ile ikinci evliliğini gerçekleştiren Akkuş'un ilk evliliğinden ise 2 çocuğu bulunmaktadır. Gonca Akkuş ile 10 yıl süren evliliğiyle bilinen iş adamı, hem iş dünyasındaki hem de aile hayatındaki yaşantısı ile dikkat çekmektedir.

Uğur Akkuş neden gündemde?

Kripto para ticareti vaadiyle iki kişiyi 500 bin dolar dolandırdığı iddiasıyla "nitelikli dolandırıcılık" suçundan on beşer yıla kadar hapis istemiyle yargılanan 4 sanıktan iş insanı Uğur Akkuş hakkında yakalama kararı çıkarıldı.