USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

KENDİM ETTİM KENDİM BULDUM

25-05-2023

 

Cumhurbaşkanlığı ile Milletvekili genel seçimleri 14 Mayıs’ta gerçekleştirildi. Seçilen milletvekillerimizi tebrik ediyorum. Seçilmek kolay da gereğini, görevini, şehrin ihtiyaçlarını karşılamak bu sistemle mümkün de görülmüyor.

TBMM ne zaman güçlü, etkili hale gelir milletvekilleri de seçildikleri yörelerin ihtiyaçları için uğraşabilirler.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, adaylar gerekli olan çoğunluğa ulaşamadılar. 28 Mayıs’ta son seçim yapılacak.

Seçimler sırasında, projeler, hizmetler yarışacak yerde iftiralar, şantajlar, kumpaslar propagandanın malzemesi yapılabildi. İki gün daha fazla koltukta kalabilmek uğruna bütün değerler tahrip edildi. Devletin bütün imkanları, medyanın %95’i tek taraflı bu propagandalara alet de edilebildi. Mazlumların ahının yavaş yavaş çıkacağı, yalanların bir gün son bulacağı da unutuldu.

Ekonomi felç halde, hayat pahalılığı her gün başını alıp gidiyor. Bugün aldığınızı yarın alma şansınız yok. Seçim nedeniyle bazı fiyat artışlarına fren üstüne fren yapılıyor. Yalan, yalan üstüne.

Sizlere canlı yaşanan bir konuda örnek veriyorum.

Geçen sene, hususi kullanılan bir aracın zorunlu sigortası 1900 TL iken bu sene 4.100 TL olmasının sebebini biri çıkıp açıklasın bakalım. Bu sigorta da her sene ödenmek zorunda. Geçen sene karta 5 taksitle ödeme imkanı varken şimdi kart kabul edilmiyor. Seçim sonu milletin başına neler gelecek bu örnek anlamayana kapaktır.

“Kendim ettim, kendim buldum.

Gül gibi sararıp soldum.”

Şarkısını söylemeye başlayacağız.

Cenab-ı Allah milletimize yardımcı olsun.

Sevgi ve saygılarımla…

 

 

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?