Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Tokat İl Temsilcisi Onur İnan: "Genel Başkanımız Mustafa Gündeşli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.”

Bingöl’de hapis cezalı şüpheli tutuklandı Bingöl’de hapis cezalı şüpheli tutuklandı

3269 Sayılı Kanun ile Türk Silahlı Kuvvetlerinde Uzman Çavuş olarak görev yapmış, ailevi, sağlık ve mesleki nedenler sonucunda kendi isteğiyle sözleşme feshi yaparak mesleğinden ayrılan, 657 Sayılı Kanunun ve 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu'nun ilgili maddeleri gereği atanmak isteyen eski uzman çavuşların bir araya gelerek kurdukları Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanlığını Mustafa Gündeşli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

ATAUZDER’in Tokat İl Temsilcisi Onur İnan yaptığı açıklama ile Genel Başkanı Mustafa Gündeşli'nin İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile yaptığı görüşmeyi duyururken, TBMM'deki grup toplantısında atanamayan uzmanların beklentilerini gündeme taşıyacağını söylediğini belirtti.

Konuya ilişkin açıklama şöyle oldu:

"Ülkemizin güvenliği için en ön saflarda görev yapmış Kahraman Eski Uzman Çavuşların sorunlarına dikkatinizi çekmek istiyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde görev yapmış, çeşitli nedenlerle görevini kendi isteğiyle sonlandırmış ve atanamama sorunuyla karşılaşan Eski Uzman Çavuşlar olarak bizler, kamuoyunun desteğini ve ilgisini talep ediyoruz.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde uzun yıllar hizmet vermiş olan biz Eski Uzman Çavuşlar, atanma hakkımızı kullanmak ve kamu kurumlarına memur olarak atanabilmek istiyoruz. Ancak referans eksikliği, kota doluluğu ve çeşitli engeller nedeniyle bu hakkımızı kullanamıyoruz. Bu durum, binlerce kişinin yaşadığı bir mağduriyettir ve ailelerimizin geçimini sağlama sorunlarına yol açmaktadır.

Bizler, terörle mücadelede, sınır ötesi operasyonlarda ve vatan savunmasında canını ortaya koymuş, görevini layıkıyla yerine getirmiş insanlarız. Ancak atanma sorunu nedeniyle işsizlikle ve mağduriyetle karşı karşıyayız. Atanma hakkımızın kullanılmasını ve yaşadığımız bu mağduriyetin giderilmesini talep ediyoruz.

Bu kapsamda Atanamayan Uzmanlar Derneği 22.11.2023 tarihinde Çarşamba Saat 10.30'da İyi Parti Grup Toplantısında Genel Başkan Sn. Meral AKŞENER'le Atauzder Genel Başkanı Sn Mustafa GÜNDEŞLİ Türk Halkına hitaben basın açıklaması yapıp sorunlarımızı dile getirecektir."