Tokat Milletvekilleri Yusuf Beyazıt, Cüneyt Aldemir ve Yücel Bulut ile birlikte Mısır’da düzenlenen 18. Uluslararası Ecotourism ve Sürdürülebilir  Konferansı ve B2B Network Çalıştayı’na katılan Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Ekoturizm son yıllarda her yıl % 25 artış gösteren bir turizm sektörü ve Dünyada yılda ekonomi olarak 400 milyar dolar turizm geliri elde edilen bir sektör. Ekoturizm yani daha çok köy hayatının, doğal hayatın ve burada üretilen ürünlerin tadıldığı, köy yaşantısının deneyimlendiği ekoturizm sektörü,  şehrimiz ve ilçelerimiz açısından ekonomik anlamda önemli katma değer etkisi yaratacaktır. Ekoturizm, turizm seferberliğimizin önemli bir parçası olacak” dedi.  

Başkan Eyüp Eroğlu “Ülkemizin 2024 yılında turizm hedefi 68 milyar dolar olarak açıklandı. Bizler ekoturizm ve tarih turizmi ilgili atılımlarımızı, tanıtımlarımızı güçlendirerek 81 il arasında şehrimize katma değer anlamında aslan paylarını alma hedeflerini koyuyoruz. Bu konuda bir seferberlik halinde olacağız” dedi.

Tokat emniyetinde neşeli günler Tokat emniyetinde neşeli günler

Tokat’ın bir turizm şehri olduğuna dikkat çeken Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu “Tokat’ın bundan yeterli gelir elde etmesini sağlamak için tanıtım çalışmalarımızı yoğunlaştırıyoruz. Tokat’ı sadece bir gün ziyaret edilen değil, ilçelerini de dahil ederek turistlerin birkaç gün kalacağı bir turizm şehrine dönüştüreceğiz. Şu anda OKA ile birlikte bir çalışma yürütüyoruz. Tokat, Amasya, Samsun üçgeninde bir turizm aksı oluşturmak ile ilgili. Bu yönde çalışmaların yanında biz de belediyemiz olarak daha da önemseyerek özel birimler kurarak çalışmalarımızı daha artıracağız. Tokat’ı önce Türkiye’ye, sonra bütün Dünyaya tanıtacağız” diye konuştu.