(Haber: Emel Tekbaşoğlu Sürer)

Whatsapp Image 2024 07 01 At 13.47.50

Çalışma hayatlarında öğrencilik yıllarında, 18 yaş altında staj ve çıraklık yapan vatandaşlar, emeklilik söz konusu olduğunda o başlangıçlarının işe başlangıç sayılmadığı için mağduriyet yaşamaktalar. Bir araya gelerek federasyon, dernekler kuran staj ve çıraklık sigortası mağdurları, seslerini duyurabilecekleri her ortamda taleplerini gündeme getiriyorlar. Staj ve çıraklık mağdurları, bu kez, CHP’nin düzenlediği "Geçinemiyoruz" mitinginde yaşadıkları sorunları gündeme taşıdılar. Türkiye'nin dört bir tarafından Gebze miting alanına hak mücadelesi için gelen staj mağdurları alanda tek yumruk oldular.

CHP Lideri Özgür Özel de mitingde staj ve çıraklık mağdurlarını unutmadı.

Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Federasyonu çatısı altında bir araya gelen katılımcılar, Gebze miting alanında seslerini yükselterek yaşadıkları sorunlara dikkat çekti.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN STAJ VE ÇIRAKLIK VURGUSU

Öte yandan staj ve çıraklık sigortası mağdurlarının taleplerine sessiz kalmayan CHP Lideri Özgür Özel, ”Burası alın terinin, akıl terine karıştığı Gebze... Buralarda öğrenciler yıllarca staj yaptı ya da Anadolu’nun dört bir yanında çıraklık yaptılar. Ama onların bu işe girişlerini emeklilikte saymıyorlar. Gebze’den tüm Türkiye’deki staj ve çıraklık mağdurlarına selam olsun” şeklinde konuştu.

STAJ MAĞDURLARI: “SİGORTA BAŞLANGICI İÇİN CHP’DEN ADIM BEKLİYORUZ”

Otomobil motosiklete çarptı! 2 ölü, 3 yaralı! Otomobil motosiklete çarptı! 2 ölü, 3 yaralı!

İstanbul Staj ve Çıraklık Sigortası Mağdurları Dernek Başkanı Selçuk Aydın ve Kocaeli Dernek Başkanı Yaşar Tosun'un da katıldığı mitingde, CHP vekilleri ile görüşmeler yapıldığı bildirildi. Yapılan görüşmelerde staj ve çıraklıkla ilgili sorunlar ele alındı ve çözüm talepleri iletilerek destek istendi. Başkan Selçuk Aydın ve Yaşar Tosun, özellikle geçim sıkıntılarına vurgu yaparak haklarının korunması ve staj ve çıraklık sigortasının emeklilikte başlangıç sayılması için CHP’den adımlar beklediklerini ifade etti.

Staj ve çıraklık mağdurları, birlik ve beraberlik mesajları vererek, mücadelelerine kararlılıkla devam edeceklerini belirtti.

Muhabir: (Haber: Emel Tekbaşoğlu Sürer)