Tokat Belediyesi ile Tokat Ticaret ve Sanayi Odası’nın ardından Tokat Ticaret Borsası da TOGG’un T10X serisi otomobili makam aracı olarak kullanmaya başladı.

Kentsel Dönüşümde Söz Başkan’da Kentsel Dönüşümde Söz Başkan’da

Türkiye'nin yerli ve milli otomobili olan TOGG’un ilk aracı 29 Ekim 2022 tarihinde Gemlik ilçesinde bulunan fabrikada düzenlenen tören ile banttan inmişti. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) de üretiminde rol oynadığı TOGG için Türkiye genelindeki 365 Oda ve Borsa sıraya girmiş, 6 Haziran 2023 tarihinde sıralama kurası çekilmişti. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu nezaretinde gerçekleştirilen kura sonucunda 79’uncu sırada yer alan Tokat Ticaret Borsası, TOGG’un T10X serisi otomobilini sıranın kendisine gelmesiyle birlikte Tokat’a getirdi.

Tokat Ticaret Borsası’nın da makam aracı olarak TOGG’u tercih etmesiyle birlikte il genelinde T10X Serisi Otomobili makam aracı olarak kullanan kurum sayısı 3’e çıkmış oldu. Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, henüz jelatinleri bile üzerinde duran TOGG ile ilgili AA Muhabirine yaptığı ilk değerlendirmede: “Biz de Tokat Ticaret Borsası olarak, makam aracı olarak kullanmak üzere TOGG’umuzu aldık. Buna vesile olan başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve sebep olan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Rifat Bey’e teşekkür ediyoruz. Tokat’taki ve ülkemizdeki bütün sivil toplum kuruluşlarına da yerli ve milli olan TOGG’u tavsiye ediyoruz” diye konuştu.

218 beygir ve 160 kW motor gücünde olan TOGG T10X, 100 kilometreye 7.8 saniyede çıkabilen özelliği ile dikkat çekiyor. Geniş kullanıma sahip iç dizaynıyla, kamu kurumları ile birlikte sivil toplum örgütlerinin de makam aracı olarak tercih etmeye başladığı TOGG TX10’un çok rahat, çok konforlu, çok sessiz olduğunu dile getiren Tokat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Lütfi Bora, araçlardaki işçiliğin ve kalitenin de üst düzeyde olduğu söyledi.

Tokat’ta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bağlı 5 Ticaret ve Sanayi Odası ve 2 Ticaret Borsası olmak üzere toplamda 7 oda ve borsa bulunuyor. Tokat Ticaret ve Sanayi Odası ile Tokat Ticaret Borsası’nın ardından, kura sırası bekleyen 5 oda ve borsanın da TOGG’u kente getirmesi ile birlikte şehirdeki makam aracı olarak kullanılacak T10X serisi otomobillerin sayısının 9’a yükselmesi bekleniyor.