Burhan Arar yazdı.

Tokat İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Gürel ile bir saat kadar sohbet etme imkanı buldum. Karşılıklı fikir alış verişi ile birbirimizi biraz daha iyi tanıdık diyebilirim.

Gürel son derece donanımlı, bilgili, görgülü ve kendinden emin bir insan. Böyle insanların sayısı çoğalsın isterim.

Siyasete vizyon katan yeni ve başarılı isimlere ihtiyaç var.

İl Özel İdaresi Tokat için büyük önem taşıyan önemli bir kurum.

Geçtiğimiz dönemlerde arzu edilen bir çok şey yapılamadı.

Bunda tabiki ülke şartlarının da etkisi mutlaka vardı. Sosyal medyada bâzı muhtarların gidişata isyan ettiğine de şahit olduk.

Özel İdarede gerek kurumsal gerekse işleyiş olarak bir güncelleme olacağına inanıyorum. En başta iyi bir düzenleme ile çok daha verimli çalışabilmenin yolları mutlaka aranmalıdır. Verimli çalışan, uyum ve âhengi yakalayan her kurum başarıya hep yakındır.

Yeni dönemden herkes büyük bir beklenti içinde. Başkan Ali İhsan Gürel kendi işinde oldukça başarılı bir isim. Sahip olduğu beyaz eşya yetkili servisi Türkiye'nin en başarılı 3’ncü servisi.

Disiplinle çalışan bir teknik ekibi var. Takdir etmek gerekir ...

Yapısal yeni değişiklikler ile kuruma yeni umutlar ile bakacağımıza inancım tam.. Kendi işinde başarısız olan insanlar; hiç bir yerde muvaffakiyet kuramıyor.

Toplum ile barış içinde olamıyor.

Beceriksizliklerini bastırmak için etrafa tepeden bakan ahmakça bir yöntemi şiar ediniyorlar ve "bitik" durumuna düşüyorlar. Nefret tohumları ekenlerden, herkes doğal olarak nefret ediyor.

Bunun geçmişte örneklerini çok gördük. Kaybeden maalesef Tokat oldu.

Kimse kibirli insanı sevmiyor. Kaliteli ve geldiği yeri doldurabilen de zaten ehl-i kibir olmuyor.

Vesselam...